Pamięci druha Tadeusza Belcarskiego!
[*1958 †2024]
20 lutego br. druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dębowej Łąki współczując Rodzinie Tadeusza Belcarskiego uczestniczyli w pogrzebie Druha Tadeusza zmarłego w dniu 16 lutego 2024 roku. Pożegnano jednego z bardziej aktywnych strażaków, którego działania zapisane są w naszej pamięci i na kartkach naszych strażackich kronik.
Tadeusz Belcarski przez kilka dziesiątków lat swojej służby uczestniczył w wielu strażackich wydarzeniach. Widzieliśmy Go na szkoleniach i ćwiczeniach przygotowujących strażaków do niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym mieszkańcom Dębowej Łąki i najbliższej okolicy. Był członkiem Jednostki Operacyjno –Technicznej biorąc udział w akcjach ratowniczych i w gaszeniu pożarów. Uczestniczył w zawodach sportowo-pożarniczych, a także w powiatowych zawodach Old-Boys. Jeśli było trzeba reprezentował gminę Dębową Łąkę w powiatowym turnieju strzeleckim.
Za swoją wzorową służbę został odznaczony Brązowy, Srebrnym i Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.
Rodzinie Druha Tadeusza Belcarskiego składamy nasze strażackie wyrazy współczucia!
Cześć Jego Pamięci!
------------------------------------
Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej
w Dębowej Łące

