W niedziele dnia 27 kwietnia 2025r odbyła się akcja pt. „WIELKIE SPRZĄTANIE JEZIOR WĄBRZESKICH ”. Wszyscy bardzo się zaangażowali. Włozyli dużo ciężkiej pracy.

W wodzie znaleźli niemal wszystko: plastikowe i szklane butelki, nakrętki po napojach, puszki, opony oraz odzież. To tylko niektóre śmieci jakie wyłowiono z dna oraz brzegów wąbrzeskich jezior.
Wszystkim, którzy poświęcili swój czas na udział w akcji serdecznie dziękujemy. W sprzątaniu uczestniczyli przedstawiciele następujących instytucji i organizacji:
WOPR Toruń
Gmina Ryńsk
Miasto Wąbrzeźno
Wąbrzeskie Stowarzyszenie Historyczne Towarzystwa Jaszczurek
Koło miejskie PZW Wąbrzeźnie
27 GDDH "Zdobywcy Szlaków" im.Jana Pawła ll
Stowarzyszenie Pogranicze
Nadleśnictwo Golub-Dobrzyń
Lasy Państwowe
KGW Jarantowice
OSP Chemża 27 GDDW "Warta"
OSP KSRG Gronowo
OSP Gostkowo
OSP Kamionki Duże
OSP KSRG Lulkowo
OSP Papowo Toruńskie
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie
OSP Wąbrzeźno
OSP Sitno
OSP Jarantowice
OSP Myśliwiec
Fundacja Gatunek
Stowarzyszenie Brodnicka Grupa Eksploatacyjno- Poszukiwawcza
Dziekujemy Panią z KGW Jarantowice za przygotowanie pysznego poczęstunku.
Tekst i zdjęcia dh Magdalena Balawejder





