Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie

Aktualności

Powiatowy Finał OTWP w Wąbrzeźnie

Jarosław Tylmanowski

1000034070

 

                Tegoroczny finał OTWP odbył się w komendzie PSP w Wąbrzeźnie w dniu 23 kwietnia .Uczestnikami konkursu byli uczniowie reprezentujący wszystkie gminy powiatu wąbrzeskiego oraz miasto Wąbrzeźno.

 

1000034082

 

1000034091

 

      Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego. Na pytania przygotowane przez funkcjonariuszy PSP w Wąbrzeźnie z zakresu związanego z pożarnictwem odpowiadali uczestnicy w trzech kategoriach wiekowych:


I grupa: uczniowie szkół podstawowych (klasy I–IV),

II grupa: uczniowie szkół podstawowych (klasy V–VIII),

III grupa: uczniowie szkół ponadpodstawowych

 

 

1000034094

1000034097

1000034103

1000034106

 

1000034112

1000034115

     Finał powiatowy zgodnie z regulaminem składał się z części testowej oraz ustnej . W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli :

I grupa:

- 1 miejsce Magdalena Macikowska;

- 2 miejsce Jakub Chotkowski;

- 3 miejsce Natalia Tułodziecka          ;

 

II grupa:

- 1 miejsce Agata Stefańska;

- 2 miejsce Maria Zaleśna;

- 3 miejsce Maria Komorowska;

 

III grupa:

- 1 miejsce Maja Szymborska;

- 2 miejsce Amelia Sosnowska;

- 3 miejsce Ignacy Plewa;

 

1000034121

 

 

    Uczestnicy wraz z opiekunami dzięki uprzejmości Komendanta powiatowego PSP w Wąbrzeźnie st. kpt Roberta Stasiaka mieli możliwość zapoznania się z warunkami służby oraz sprzętem znajdującym się na stanie PSP . Zwycięzcy konkursu będą reprezentowali nasz powiat na etapie wojewódzkim w Bydgoszczy, który odbędzie się 7 maja br. w siedzibie szkoły podoficerskiej PSP.
Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje,natomiast Opiekunom, PSP w Wąbrzeźnie, ZOWZ OSP RP w Toruniu,oraz Firmie Agro-Sieć Sp.zo.o Chełmno dziękujemy za pomoc i wsparcie w zorganizowaniu konkursu.

 

Jarosław Tylmanowski

 

Kategoria: /