Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie

Aktualności

Zawody 'Old Boys 2017'

Janusz Marcinkowski

Zawody powiatowe; ‘Old Boys 2017’.

 

Opracowanie; Janusz Marcinkowski.

---------------------------------------------

Zebraliśmy się o godz. 9,00 rano w sobotę 2 września 2017 roku, aby strażacy, którzy maja więcej niż 40 lat mogli zmierzyć się w sportowej rywalizacji. Przypomnijmy, iż OSP przygotowują pięcio osobowe drużyny, według regulaminu ustalonego przez organizatorów, którymi w tym roku byli wąbrzescy strażacy. Na szczęście wybrano najlepsze miejsce, jakie daje szansę przeprowadzenia „mokrych” zawodów na terenie PSP Wąbrzeźno. Piszę mokrych, bowiem deszcz w tym roku na dobre zagościł w naszych regionie - wczoraj i dzisiaj do południa cały czas siąpiło. Mimo tego zawody się odbyły, na dodatek pod ich koniec zaczęło się trochę rozpogadzać!

 

 Organizatorzy, uczestnicy i goście.  Od lewej stoją; Jacek Nawrocki, Wojciech Tomaszewski, Władysław Łukasik wójt gm. Ryńsk, Jarosław Herbowski prezes powiatowy OSP, st. bryg. Sławomir Herbowski komendant PSP Wąbrzeźno.  Do strażaków zajrzał Leszek Kawski burmistrz miasta.

 

 

 Niżej; pracuje komisja organizacyjno - robocza w składzie: Jarosław Herbowski, Jarosław Tylmanowski i st. kpt. Piotr Rogowski.

 

Uczestnicy zawodów.

OSP Błędowo; skład jak niżej - jest to nadal jedyna drużyna oldboyów  z gminy Płużnica, która bierze udział w tych zawodach.

 

Od lewej; Wojciech Groth, Kazimierz Chmielewski, Krzysztof Ślesar, Marek  Łęgowski, Andrzej Szyszka.

 

OSP Jaworze wystąpiła w składzie; Adam Ciupak, Ryszard Kalinowski, Grzegorz Grabowski, Józef Piotrowski, Robert Jagiełło.

 

OSP Kurkocin wystąpiła w składzie; Dariusz Stachulak, Zenon Stachulak, Piotr Oliwa, Grzegorz Sałek, Jerzy Wrzesiński.

 

OSP Myśliwiec wystąpiła w składzie; Bolesław Wierzbowski, Zbigniew Kaszewski, Jerzy Potocki, Jarosław Balcerowicz, Roman Gruszka.

 

 OSP Niedźwiedź wystąpiła w składzie jak niżej:

 

 Od lewej stoją; Janusz Swobodziński, Zbigniew Staniszewski, Piotr Górski ("w cywliu"), Janusz Zagora, Krzysztof Czaja, Henryk Kozłowski.

 

OSP Orzechowo wystąpiła w składzie; Zbigniew Brzeski, Zbigniew Moryń, Grzegorz Stepnowski, Kazimierz Bieliński, Piotr Osiński.

 

OSP Orzechówko wystąpiła w składzie: Tomasz Siwek, Wojciech Szczepański, Mirosław Kuśnierz, Krzysztof Jędrzejczyk, Andrzej Jędrzejczyk.

 

OSP Ryńsk (w składzie jak niżej);

 

 

Od lewej Jacek Nawrocki (naczelnik OSP i komendant gminny OSP),Marek Koreń, Ryszard Żak, Robert Głuszkiewicz, Wojciech

Tomaszewski, Roman Mądzielewski.

 

OSP Wielkie Radowiska (skład w mundurach - jak niżej);

 

Od lewej stoją: Jarosław Talkowski, Radosław i Anna (sołtys wsi) Cegielscy, Piotr Szmytkowski prezes OSP, Dariusz Puszakowski, Krzysztof Budniewski, Paweł Dembski.

 

*Ponieważ nie jestem w stanie opisać imionami i nazwiskami wszystkich wyżej eksponowanych zdjęć; proszę dowódców drużyn lub ich przedstawicieli o uzupełnienie podpisów  poprzez przekazanie imion i nazwisk zawodników w układzie: kolejno od lewej stoją: .... na adres mailowy <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>  

 

OSP Wąbrzeźno – gospodarze zawodów.

 

Drużyna od lewej, kolejno stoją; Mariusz Barczewski, Bogdan Kołodziejski,(OSP Ergis),  Ryszard Henryszewski, Jarosław Brachowski.

 

Jarosław Herbowski prowadzący i uczestnik zawodów i Barbara Henryszewska, która jak zwykle zadbała o posiłek dla strażaków.

 

Zarząd OSP Wąbrzeźno jako organizatorzy przygotowali swój, autorski regulamin zawodów, zwłaszcza w części indywidualnej bardzo wymagający dużej sprawności i wytrzymałości.

Sprzęt, wyposażenie trzeba było przywieść rozstawić, a po zawodach uprzątnąć. Do prac tych zostali zaangażowani strażacy ochotnicy z OSP Wąbrzeźno oraz strażacy zawodowi z PSP.

Niżej Katarzyna i Krystian Trąbowie  z Ryńska i Marcin Mazurkiewicz z Wąbrzeźna.

 

Na zdjęciu lekki samochód SRt z OSP Wąbrzeźno. 

 

Strażacy z PSP zasłużyli na podziękowanie za pracę organizacyjną; od lewej; Lucjan Nowowsielski, Krzysztof Chojnicki, , Tomasz Kowalik, Adam Szczepanik oraz Jarosław Mytych.

 

Zawody drużynowe – konkurencje.

 

Zawody indywidualne - konkurencje.

 

 Bodajże najtrudniejszym elementem było ciągnienie węży, zwłaszcza, iż bardzo namokły i stały się bardzo ciężkie.

Klasyfikacja zawodów.

Sekretariat, kierownictwo zawodów stanowili; Jarosław Tylmanowski sekretarz zawodów, Jarosław Herbowski dowódca zawodów, st. kpt. Piotr Rogowski główny sędzia zawodów. Zaznaczmy, iż nikt nie kwestionował wyników klasyfikacji, ani nie podważał regulaminu zawodów.

 

 "Najwcześniej urodzonym uczestnikiem" dzisiejszych zawodów był Ryszard Żuk z Ryńska. W gratulacjami i podziękowaniami pospieszyli; Jarosław Herbowski, Władysław Łukasik i st. kpt. Piotr Rogowski.

 

Zwycięzcami zawodów byli wszyscy - jednak dla porządku Jarosław Tylmanowski prowadził rejestr wyników, które określiły miejsca:

 

Od lewej drużyny; Orzechowo - II m-ce, Kurkocin - I m-ce, Orzechówko - III m-ce.

 

 

Od lewej; II m-ce Robert Jagiełło, I m-ce Wojciech Szczepański, III m-ce Jarosław Herbowski.

 

Klasyfikacja ogólna zawodów.

-----------------------------------

Jak zawsze dajemy wyjaśnienie, iż nie chodzi o rywalizację za „wszelką cenę”, a o udział, który z roku na rok spotyka się z większym zainteresowaniem strażaków. Przy sumowaniu punktacji wzięto pod uwagę czas wykonania, oraz premię za wiek – na zasadzie – kto starszy, większą czasową premię.

 

W zmaganiu indywidualnym odnotowaliśmy następującą kolejność;

1.    Wojciech Szczepański z Orzechówka.

2.    Robert Jagiełło z Jaworza.

3.    Jarosław Herbowski z Wąbrzeźna.

4.    Krzysztof Ślesar z Błędowa.

5.    Radosław Cegielski z Wielkich Radowisk.

6.    Jacek Nawrocki z Ryńska.

7.    Roman Mądzielewski z Ryńska.

8.    Roman Gruszka z Myśliwca.

9.    Adam Ciupak z Jaworza.

10.Jerzy Wrzesiński z Kurkocina.

11.Bogdan Kołodziejski z Wąbrzeźna.

12.Zbigniew Maroń z Orzechowa.

13.Henryk Kozłowski z Niedźwiedzia.

14.Marek Koreń z Ryńska.

 

W rywalizacji drużynowej nasze waleczne drużyny uplasowały się następująco.

 

1.    OSP Kurkocin

2.    OSP Orzechowo

3.    OSP Orzechówko

4.    OSP Błędowo

5.    OSP Myśliwiec

6.    OSP Jaworze

7.    OSP Ryńsk

8.    OSP Wielkie Radowiska

9.    OSP Wąbrzeźno

10.OSP Niedźwiedź

 

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział i sportową rywalizację. Na zakończenie ogłoszono, iż zawody powiatowe „Old Boys 2018” odbędą się w Jaworzu. Na zakończenie usiedliśmy do zasłużonego poczęstunku, sponsorowanego z własnych pieniędzy, a przygotowanego przez Barbarę Henryszewską.

 

 Strażacy z Błędowa i Władysław Łukasik przy stole.

Kategoria: /