Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie

Aktualności

Posiedzenie Zarządu ... i opłatek strażacki w Osieczku '2018'

Janusz Marcinkowski

 Posiedzenie zarządu gminnego OSP i ‘opłatek strażacki’

 w Osieczku.

 

Opracowanie; Małgorzata Boroch, Janusz Marcinkowski.

----------------------------------------------------------------------

Na dzień 14 grudnia 2018 roku, na godzinę 17,oo prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Książkach Piotr Błażejewski zwołał posiedzenie zarządu gminnego, łącząc je ze spotkaniem opłatkowym. Tradycja i zwykła ludzka potrzeba powoduje, iż co roku strażacy i ich społeczni partnerzy spotykają się pod koniec grudnia na „strażackim opłatku”.

          Posiedzenie i „gminny opłatek” odbyły się tym razem w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieczku. W pierwszej części zebrani wysłuchali informacji z przebiegu działań zarządu gminnego OSP  w mijającym roku. Było w tym;  rozliczenie dotacji jakie otrzymały OSP gminy Książki, oraz informacja kpt. Piotr Rogowskiego z działań ratowniczo – gaśniczych w 2018 r.

 

Prezydium posiedzenia Zarządu …

Od lewej: Piotr Błażejewski prezes gminny OSP, st. kpt. Piotr Rogowski przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Wąbrzeźnie, Leszek Talarek w-ce prezes powiatowy OSP, Krzysztof Zieliński wójt gminy, Zygmunt Pastucha.

 

Na potrzeby tego artykułu przyjąć możemy, iż strażacy gminy Książki bardzo dobrze spełniają swoje strażackie obowiązki obejmujące szeroki zakres zadań od działań ratowniczo-gaśniczych, po włączanie się w sprawy sportu, kultury oraz kwestie samorządowe.

Jedno ze sprawozdań przedstawia Grzegorz Komorowski komendant gminny OSP.

           Spotkanie to wykorzystano również po to, aby dla poprawy możliwości działań ratowniczych Druhowie z OSP Książki przekazali dla OSP Osieczek nożyco –  rozpieraki hydrauliczne.

W imieniu OSP Osieczek urządzenie z OSP Książki przyjmuje Mirosław Macikowski.

W drugiej części spotkania w imieniu Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP ogłoszono, iż „Strażakiem Roku 2018” gminy Książki został Sławomir Mikowski z OSP Książki.

Grzegorz Komorowski komendant gminny OSP i Piotr Błażejewski wręczają nominację na „Strażaka Roku 2018” gminy Książki Sławomirowi Mikowskiemu.

 

W intencji strażackiej służby modlił się kapelan strażaków ks. Grzegorz Nadolny; obok strażacy dzielący się płatkiem.

 

Druhny z OSP Osieczek przygotowały smaczny, świąteczny poczęstunek. Pracowały panie; (na zdjęciu od lewej) Elżbieta Obremska, Teresa Kłódka, Danuta Witomska, Małgorzata Boroch, Hanna Macikowska. Na zdjęciu nie ma pań: Mirosławy Fic i Gabriela Muchy.

 

Kategoria: /