Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie

Aktualności

Pamięci Druha Bolesława Szafrańskiego!

Administrator

Pamięci Druha Bolesława Szafrańskiego!

[*1946 ϯ2019]

Szafraski 1

Bolesław Szafrański, syn Ignacego urodził się 27 sierpnia 1946 roku, zmarł 26 stycznia 2019 roku w Wąbrzeźnie.

Całe życie mieszkał w Myśliwcu.   Życie zawodowe Bolesława, podobnie jak i jego ojca Ignacego związane było przede wszystkim z prowadzeniem warsztatu kowalskiego i strażactwem. Senior Ignacy Szafrański w latach 1950 -1960 tych pełnił funkcję naczelnika i prezesa OSP. Swoją przygodę ze strażactwem zaczynał Bolesław w 1958 roku od zwykłej służby, aż po pełnienie, podobnie jak wcześniej ojciec – zaszczytnej i wymagającej funkcji prezesa Zarządu OSP w Myśliwcu, oraz prezesa gminnego OSP gminy Wąbrzeźno – Ryńsk.

Odnotowaliśmy go w naszych kronikach wśród założycieli Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wąbrzeźnie. Po dwudziestu latach od jego założenia w grudniu ubiegłego roku nadano mu tytuł „Honorowego Członka tego Zarządu…”. Przez wiele lat reprezentował miejscowych strażaków w zarządzie gminnym i powiatowym.

Ze swymi strażakami z OSP Myśliwiec uczestniczył w wielu strażackich wydarzeniach; zawodach sportowo – pożarniczych, zawodach oldbojów, ćwiczeniach strażackich drużyn. Widzieliśmy Go na zebraniach, zjazdach strażackich, gdzie decydowały się plany zamierzeń, w których realizacji, wraz z druhami z Myśliwca i gminy Ryńsk aktywnie uczestniczył. Dosłownie kilka dni przed Jego śmiercią rozmawialiśmy o podjęciu prac nad kroniką OSP Myśliwiec – niestety los zabrał Go na wieczną strażacką służbę, a nas pozostawił bardzo zasmuconych! Jego strażacka aktywność składała się na to, iż był postrzegany jak jeden z najlepszych wśród strażackiej braci. Teraz odszedł i będzie nam Go brakować.  

Bolesław za swoją działalność strażacką był wielokrotnie wyróżniany. Między innymi został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi,  Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa oraz w 2016 roku najwyższym strażackim wyróżnieniem; Medalem im. Bolesława Chomicza. 

         

Rodzinie naszego zmarłego Strażaka; Przyjaciela Bolesława Szafrańskiego - w imieniu strażaków powiatu wąbrzeskiego składamy              

                                                                                                              Najszczersze Wyrazy Współczucia !

                                                                                                              Zarząd OSP Myśliwiec

                                                                                                              Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP

                                                                                                              Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP

Szafraski 2

*Pogrzeb  Bolesława Szafrańskiego rozpocznie się w środę; 30 stycznia 2019 roku od godz. 12,30  w kościele parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wąbrzeźnie.

Kategoria: /