Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie

Aktualności

OTWP w gminie Płużnica '2019'

Janusz Marcinkowski

Gminne OTWP w Nowej Wsi Królewskiej. ‘2019’

 Opracowanie Janusz Marcinkowski.

Gminny turniej Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej gminy Płużnica został zorganizowany na świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi Król. Udział w nich wzięła młodzież szkół podstawowych i gimnazjum.

otwppłuż 3

Dla przypomnienia; Turniej rozgrywany jest na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim i centralnym. Młodzież startuje w kategoriach wiekowych;

Grupa I. uczniowie szkół podstawowych.

Grupa II. Gimnazjum.

Uczestnicy konkursu na sali świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi Król.

otwppłuż 1

Dla sprawnego przeprowadzenia turnieju pod kierownictwem Andrzeja Kujaczyńskiego komendanta gminnego OSP i strażaka zawodowego w stopniu brygadiera skompletowano komisję w składzie;

Edward Kruk prezes gminny OSP, Andrzej Kujaczyński, oraz panie nauczycielki; Grażyna Majewska i Bożena Treichel. Trzeba zaznaczyć, iż Panie od wielu lata wspomagają inicjatywę strażacką włączania młodzież w sprawy ochrony przeciwpożarowej – tak niezbędnej dla bezpieczeństwa mieszkańców wsi.

 otwppłuż 2

Od lewej; Edward Kruk, Bożena Treichel, Grażyna Majewska.

 Strażacy OSP gminy Płużnica i uczestnicy turnieju.

otwppłuż 4

Bryg. Andrzej Kujaczyński, Edward Kruk.

 Turniej rozgrywany był w dwóch etapach;

  1. Etap egzamin pisemny testowy,
  2. egzamin ustny.

 Do egzaminu pisemnego, dzięki zaangażowaniu się Pań Nauczycielek, stanęło; ze szkoły podstawowej -   20 uczestników, z Gimnazjum – 16 uczestników.

Zwycięzcy etapu gminnego...

otwppłużn

 Po zakończeniu turnieju wiedzy w Nowej Wsi Król. zwycięzcy wezmą udział w powiatowym Turnieju, który zostanie zorganizowany w Lipnicy w dniu 4 kwietnia br.

 

 

 

Kategoria: /