Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie

Aktualności

Konkurs OTWP w Wąbrzeźnie '2019'

Janusz Marcinkowski

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej w Wąbrzeźnie ‘2019’

 Przekopiowane ze strony miasta Wąbrzeźna; opracowanie i zdjęcia Anna Borowska.

W całej Polsce trwają eliminacje do 42 Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W Wąbrzeźnie w tym roku do etapu miejskiego tylko siedem osób.

Turniej skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych. Podzielony jest na 5 etapów: eliminacje podstawowe (na szczeblu wsi, osiedli, szkół); eliminacje gminne, miejskie, miejsko-gminne; eliminacje powiatowe; eliminacje wojewódzkie i eliminacje centralne. W Wąbrzeźnie eliminacje miejskie odbyły się 26 marca. Przystąpiło do nich siedmiu uczniów, którzy pomyślnie przeszli etap szkolny.

Uczestnicy, członkowie komisji na sali w Domu Strażaka.

otwpwąbrz 1

 Eliminacje odbywały się w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, kl. VII, VIII i gimnazjum oraz szkoły ponad gimnazjalne. Najpierw uczestnicy musieli napisać test. Jego dobry wynik dawał prawo startu w części ustnej. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury, w składzie którego byli przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie.

Najlepszymi wiadomościami z zakresu ratownictwa i pożarnictwa, głównie z przepisów i zasad przeciwpożarowych, historii, tradycji, struktur OSP i PSP, popisali się: w pierwszej kategorii: Nikodem Kempa z SP nr 3 (6 pkt.), Kacper Tylakowski z SP 3 (6 pkt.), w  drugiej kategorii: Karol Kursa z SP 2 (9 pkt.), Bartosz Zieliński z SP nr 3 (5,5 pkt.) i z trzeciej kategorii: Piotr Kamiński z ZSO (11 pkt.), Mateusz Laskowski z ZSO (10,5 pkt.) i Wojciech Lutostański z ZSZ (9 pkt.).

Na zakończenie eliminacji wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

otwpwąbrz 2

          Do konkursu uczniów przygotowywali Patrycja Masłowska z ZSO, Piotr Słupkowski z ZSZ, Ireneusz Topolewski z SP 2 i Tomasz Liszaj z SP 3.

W etapie powiatowym, który odbędzie się 4 kwietnia w Niedźwiedziu, nasze miasto reprezentować będą uczniowie, którzy w swoich kategoriach zajęli miejsca pierwsze i drugie. Zwycięzcy etapu powiatowego wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które wyłonią reprezentantów Kujawsko-Pomorskiego w eliminacjach centralnych.

                                               Trzymamy kciuki i Życzymy Powodzenia!

 

 

 

 

 

 

 

Kategoria: /