Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/zpzosp/domains/zpzosp.098.pl/public_html/templates/untitled/functions.php on line 201

Aktualności

Strażacy z Wielkich Radowisk.

Janusz Marcinkowski

OSP Wielkie Radowiska informuje…

Opracowanie Janusz Marcinkowski, materiały Paweł Polak.

          Strażacy z Wielkich Radowisk podobnie jak w poprzednim roku angażują się w wiele różnych prac w swoim środowisku. Jak co roku odbyto zebranie sprawozdawcze, które określiło zadania na 2019 rok. Między innymi wspólnie z kierownictwem Szkoły Podstawowej w Wielkich Radowiskach, najpierw przeprowadzono własne środowiskowe eliminacje w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej, by następnie uczestniczyć w turnieju gminnym, który odbył się w Dębowej Łące.

Rozpoczęto również przygotowania do obchodu tegorocznych świąt wielkanocnych, w których tradycyjnie uczestniczą miejscowi strażacy dając asystę podczas drogi krzyżowej, jaka odbywa się w naszej wsi przy kościele parafii pw. Świętego Jakuba Apostoła.

 Niżej: procesja –  przy kościele w Wielkich Radowiskach.

 wielrad 4

 Strażacy zaciągnęli wartę honorową przy Grobie Pańskim.

wielrad 1

 wielrad 2

Strażacy wraz  z harcerzami „66 drużyny…” i zuchami na mszy świętej

 Dalsze działania strażackie.

          Strażacy przygotowują się do majowych obchodów; kolejnej rocznicy ‘3 Majowej Konstytucji oraz naszego strażackiego święta, którego patronem jest Św. Florian.

Strażakom z Radowisk przypadło organizować coroczne powiatowe zawody strażackie OLBOYS, które odbędą się w Wielkich Radowiskach. Prace rozpoczyna się od ustalenia regulaminu dla drużyn seniorów w wieku powyżej 4 lat, oraz od przygotowania sprzętu terenu przyszłych zawodów. Termin tych zawodów został już ustalony. Odbędą się one w dniu 6 lipca br.

 

OSP Wielkie Radowiska na zawodach Olboys w Jaworzu w 2018 roku.

 wielrad 3

Od lewej stoją; Paweł Polak, Dariusz Puszakowski, (Anna Cegielska sołtys wsi), Radosław Cegielski, Andrzej Gębka, Andrzej Zdrojewski.

 

 

 

Kategoria: /