Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie

Aktualności

Floriany '2019' w powiecie wąbrzeskim.

Janusz Marcinkowski

Floriany w powiecie wąbrzeskim…

Opracowanie Janusz Marcinkowski. 

--------------------------------------

Miesiąc maj jest tradycyjnie poświęcony obchodom naszego strażackiego święta pod patronatem „Św. Floriana”. Święto to obchodzimy na różne sposoby, zależnie od tradycji i formy jakie obieramy dla zaakcentowania naszej roli w życiu publicznym.  Obchodzono to święto w województwie i na szczeblu centralnym w Warszawie; obchodzili je strażacy miasta Wąbrzeźno w dniu 3 i 4 maja; będą obchodzić strażacy i ich przyjaciele w gminach powiatu wąbrzeskiego.

Święto to wyraża nie tylko podziękowania za strażacką służbę, ale też promuje bezpieczeństwo przeciwpożarowe, kształtuje odpowiednie zachowania w niesieniu pomocy ludziom poszkodowanym w różnego rodzaju zdarzeniach. Stąd też częstym elementem naszych obchodów są pokazy, ćwiczenia, pogadanki, wystawy sprzętu i wyposażenia strażackiego…

 florw 1

Na naszej stronie pisaliśmy już o wąbrzeskim święcie strażackim w dniu 4 maja, a dzisiaj dodajemy zdjęcia z uczestnictwa strażaków z Wąbrzeźna z obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3  majowej. Było to uczestnictwo w mszy św. oraz w składaniu wieńców pod pomnikiem na wąbrzeskim rynku.

florw 3

Poczet sztandarowy OSP Wąbrzeźno na mszy św. w Kościele Matki Boskiej Królowej Polski w Wąbrzeźnie.

 florw 2

 W delegacji wąbrzeskich strażaków; Stefan Pyć, Jarosław Herbowski, Ryszard Henryszewski na wąbrzeskim rynku.

 

 

 

 

 

             

Kategoria: /