Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie

Aktualności

Pamięci Tadeusza Stafieja z Płużnicy!

Janusz Marcinkowski

Pamięci Tadeusza Stafieja!

tadstaf

Tadeusz Stafiej urodził się 17 kwietnia 1931 roku, w rodzinie rolników Weroniki i Wincentego Stafieja, w Grodzisku Górnym w pow. łańcuckim, w ówczesnym województwie lwowskim. Rodzina Stafiejów gospodarowała na Kresach do momentu rozpoczęcia mordów na Polakach przez ukraińskie podziemie zbrojne. Po II wojnie osiedli w Płużnicy, gdzie pozyskali gospodarstwo rolne w zamian za tamto pozostawione na Wschodzie, na Wołyniu w Kolonii Strzeleckiej. W Płużnicy gospodarowali przez kilka dziesiątek lat. Tadeusz Stafiej łączył prowadzenie gospodarstwa rolnego z żoną Ireną, z szeroką działalnością społeczną. Pracował w różnych gremiach spółdzielczych oraz w samorządzie wsi Płużnica. Najbardziej znacząca była jednak Jego strażacka służba. Straż Pożarna, ta ochotnicza i zawodowa w życiu rodziny Stafiejów odgrywała bardzo ważną rolę. W rodzinie pp. Ireny i Tadeusza Stafiej wychowało się 3 strażaków zawodowych, a przynajmniej dziewięciu służy w mundurach ochotników. W OSP Płużnica pełnił funkcję członka Zarządu, a w latach 1992-2000 r. był jego prezesem. Uczestniczył również w pracach Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Płużnicy. Za swoją społeczną pracę; za ponad 50 letnią strażacką służbę został odznaczony wieloma odznaczeniami strażackimi i państwowymi, w tym Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa,  Medalem za "Zasługi dla Obronności Kraju"...

Nasz Druh Tadeusz Stafiej zmarł w dniu 2 czerwca 2019 roku w wieku 88 lat.                                    

                                                              Cześć Jego Pamięci!

                                                             ---------------------------------

 

*Pogrzeb Tadeusza Stafieja odbędzie się w Płużnicy w dniu 4 czerwca 2019 roku. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 13,oo mszą pogrzebową w kościele parafialnym pw. Św. Małgorzaty w Płużnicy.

Pogrzeb Druha Tadeusza Stafieja!

Msza pogrzebowa w kościele parafialnym w Płużnicy w dniu 4 czerwca 2019 r.

 

tadstaf 3

Mszę odprawili; ks. franciszkanin Paweł Chmura, proboszcz płużnicki ks. Leszek Sudoł, kapelan wojewódzki OSP ks. Mariusz Stasiak, proboszcz z Nowej Wsi Król., kapelan gminny OSP ks.Jacek Dudziński.

 

Asysta honorowa strażaków z terenu gminy Płużnica… delegacje i poczty sztandarowe z OSP Bielawy, Błędowo, Czapel, Działowa, Józefkowa, Nowej Wsi Królewskiej, Ostrowa i macierzystej Płużnicy.

tadstaf 1

W pogrzebie uczestniczyły delegacje z komend powiatowych i wojewódzkiej PSP z nadbrygad. Januszem Halakiem i st. bryg. Sławomirem Herbowskim oraz OSP.

tadstaf 2

Żonie Irenie Stafiej, rodzinie Naszego Druha Tadeusza składamy nasze  Strażackie Wyrazy Współczucia.

tadstaf 4       Zarządy; Oddziału Gminnego i Powiatowego Związku OSP

                                                 Cześć Jego Pamięci!

 W imieniu OSP Płużnica mowę pożegnanlną wygłosił Lech Jazownik.

----------------------------------------------     

Pożegnanie Tadeusza Stafieja!

Żegnamy dzisiaj Tadeusza, wieloletniego działacza naszej płużnickiej jednostki OSP.

Był jednym z organizatorów i założycieli straży pożarnej na naszym terenie w okresie powojennym.

Jako wieloletni prezes i działacz jednostki wychował wiele pokoleń pożarników wśród miejscowej społeczności. Jednocześnie głęboko zaszczepił tradycje strażackie w swojej rodzinie. Jego strażacki zapał i zamiłowanie przejęli synowie i wnukowie.

Do końca swojego życia był oddanym służbie pożarniczej. Trudno byłoby teraz wymieniać wszystkie jego zasługi i osiągnięcia.

Za swoją działalność odznaczony został wieloma odznaczeniami resortowymi oraz państwowymi, Bardzo będzie nam Ciebie Druhu Tadeuszu brakowało – także Twoich rad, aktywności, zapału i żartów!

                                                                                   Cześć Twojej Pamięci!                       

 

 

Kategoria: /