Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie

Aktualności

Obóz młodzieży w Orłowie '2019'

Janusz Marcinkowski

Obóz-kolonie strażackie w Orłowie.

Opracowanie Janusz Marcinkowski.

------------------------------------------

          Naszych czytelników informujemy, iż po raz drugi rozpoczął się strażacki obóz młodzieżowy, organizowany i finansowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sumą 18 000 zł, gminę Płużnica 10 000 zł, oraz rodziców 3 600 zł. Obóz prowadzi Ochotnicza Straż Pożarna Nowa Wieś Królewska dla młodzieży naszej okolicy.

Ośrodek rekreacyjno-szkoleniowy w Orłowie.

oborł 4

Grupą 30 dzieci z terenu gminy Płużnica opiekować będą się panie; Alicja Wojciechowska, Izabela Niedbała i Klaudia Rekowska. Praca wychowawczo-opiekuńcza na takim kolonijno-obozowym zgrupowaniu nie jest łatwa. Uczestnikami trzeba opiekować się przez całą dobę. Należy zadbać o bezpieczeństwo, wyżywienie, ale także o zajęciu czasu podopiecznych. Zaplanowano wiele różnych form zajęć w czasie pobytu; w ciągu 10 dni, od 8 do 17 lipca br. Mamy więc wyjazdy do Wąbrzeźna, Solca Kujawskiego, Grudziądza, Szymbarku, Golubia, Torunia, Bydgoszczy… Młodzi będą zwiedzać instytucje strażackie, centra rozrywki i muzea. Będą także spacery w najbliższej okolicy, a również nad pobliskie ostrowskie jezioro – jeśli tylko pogoda na to pozwoli!

Ponieważ jest to obóz organizowany przez strażaków, to zaplanowano spotkania szkoleniowe prowadzone przez strażaków, a dotyczące prowadzenia akcji ratowniczych i zachowań w niebezpiecznych sytuacjach.

Głównym „projektantem” obozowiska była Agnieszka Rygielska członkini zarządu OSP w Nowej Wsi Królewskiej. Ona także prowadzić będzie rozliczenie projektu.

Młodzieży i opiekunom Życzymy Dobrej Pogody i ciekawego, bezpiecznego pobytu!

Sala kominkowa orłowskiego ośrodka. Pierwsze obozowe spotkanie.

obor

 

Partnerzy społeczni, organizator, opiekunowie.

oborł 2

Szymon Dudzik przewodniczący rady gminy, Autor notatki sekretarz zarządu powiatowego OSP, Edward Kruk organizator-prezes gminny OSP. Panie opiekujące się młodzieżą: Alicja Wojciechowska, Klaudia Rekowska, Izabela Niedbała.

Ośrodek w Orłowie jest dobrze wyposażony we wszystko, co jest niezbędne dla bezpiecznego, zdrowego i miłego przebywania. Są tu ładnie wyposażone sypialnie, kuchnia, sala kominkowa, sanitariaty i teren z boiskami, miejscem na ognisko…

oborł 3

oborł 5

Kategoria: /