Aktualności

Zawody strzeleckie OSP w Wałyczyku '2019'

Janusz Marcinkowski

Zawody strzeleckie OSP w Wałyczyku ‘2019’

 Opracowanie Janusz Marcinkowski.

          Zgodnie z osiemnastoletnią tradycją strażackie drużyny z terenu powiatu wąbrzeskiego spotkały się na strzelnicy w Wałyczyku, aby rozegrać kolejny turniej strzelecki z karabinu sportowego. Na zdjęciu zawodnicy i szefostwo zawodów; prezes Jarosław Herbowski i sędzia główny Leszek Talarek.

zawstrzel 4

Zawodnicy mieli do dyspozycji po 13 strzałów z czego liczyło się 10 najlepszych w tarczy. Maksymalnie można było zdobyć 100 pkt. Najlepsi strzelcy zdobyli w granicach 90 pkt, najlepiej strzelał Sławomir Herbowski wystrzeliwszy 91 pkt.

W zawodach startowały drużyny:

  1. Drużyna Zarządu Oddziału Powiatwego Związku OSP w składzie: Herbowski Jarosław, Szablewski Jan, Szydzik Zbigniew.
  1. Miasto reprezentowali: Wolski Jacek, Nowosielski Lucjan i Herbowski Sławomir.
  2. Gminę Ryńsk: Kaproń Grzegorz, Szatkowski Robert, Szydzik Michał.
  3. Gminę Dębową Łąkę: Stroiński Mikołaj, Stroiński Konrad, Majewski Marek.
  4. Gminę Książki: Węgliński Michał, Wojas Paweł, Smogorzewski Sylwester.
  5. Gminę Płużnicę: Kujaczyński Adrian, Kujaczyński Andrzej, Tylmanowski Jarosław.

Strzelający druhowie…

zawstrzel 1

Kolejno od lewej: Sylwester Smogorzewski, Michał Węgliński, Paweł Wojas (gm. Książki), Mateusz Afelt, Konrad Stroiński, Mikołaj Stroiński, Marek Majewski (gm. Dębowa Łąka).

zawstrzel 2

Grzegorz Kaproń, Robert Szatkowski, Michał Szydzik (gm.Ryńsk), Jan Szablewski, Zbigniew Szydzik (Zarząd Powiatowy…), Jarosław Tylmanowski (gm. Płużnica), Jacek Wolski, Lucjan Nowosielski, Sławomir Herbowski (miasto Wąbrzeźno).

zawstrzel 3Strzelała drużyna gm. Płużnicy; Andrzej Kujaczyński, Jarosław Tylmanowski i Adrian Kujaczyński.

 W kółku życzliwych przyjaciół, zupełnie obiektywnie i porządnie działała komisja zawodów w składzie; Leszek Talarek, Jacek Nawrocki i Grzegorz Komorowski.

zawstrzel 7

Wyniki zostały ustalone w sposób jawny i przejrzysty. Kolejne trzy pierwsze miejsca zajęły drużyny: Książek, Wąbrzeźna i Ryńska. Puchary wręczali; prezes Jarosław Herbowski, instruktor strzelecki Zbigniew Jakubowski i Leszek Talarek.

Indywidualnie rozegrano to tak:

Sławomir Herbowski; 91/100 pkt. Kujaczyński Andrzej 89 pkt. Węgliński Michał 87 pkt.

zawstrzel 6

 

Prezes Jarosław Herbowski uznał, iż należy wynagrodzić medalami za uczestnictwo i pracę na rzecz organizacji zawodów, stąd też wśród obdarowanych:

zawstrzel 9

Od lewej: Autor za fotografię i pisanie o zawodach, Barbara Henryszewska za posiłki przygotowywane dla uczestników i przyjazne kibicowanie, instruktor Zbigniew Jakubowski za sprzęt strzelający, za instruktaż i nadzór nad bezpieczeństwem zawodników, oraz Leszek Talarek za sędziowanie i pilnowanie dokumentacji zawodów.

*Wielkie podziękowanie należy się strażakom z OSP Wąbrzeźno, którzy od zawsze, do 18 lat są odpowiedzialni za organizację zawodów.

Kategoria: /