Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie

Aktualności

Zawody CTIF w Łobdowie '2019'

Janusz Marcinkowski

CTIF w Łobdowie ‘2019’.

 Opracowanie Janusz Marcinkowski.

Powiatowe zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według międzynarodowego systemu CTIF odbyły się w dniu 7 września 2019 roku w Łobdowie; gościnnym i przychylnym wszelkim sportowym strażackim zmaganiom.

zawłob 4

W zawodach mogły brać wszystkie chętne drużyny z terenu powiatu wąbrzeskiego. Do Łobdowa przyjechały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze:

Dębowa Łąka; opiekun Dariusz Majewski.

zawłob 1

Kurkocin; opiekun Damian Oliwa.

zawłob 2

       Niedźwiedź; opiekun Zbigniew Korcz i Monika Klugiewicz.

zawłob 3

Orzechówko; opiekun Janusz Długozima.

zawłob 8

Ryńsk; Krystian Trąba.

zawłob 5

Wąbrzeźno; opiekun Radosław Kardaś oraz (z prawej)  Bartłomiej Grzębski.

zawłob 6

Otwarcia zawodów dokonał Jarosław Herbowski prezes powiatowy OSP. Przybyli też goście…

zawłob 7

Od lewej: Jarosław Herbowski, Stanisław Szarowski wójt gminy, bryg. Andrzej Kujaczyński przedstawiciel komendy PSP, Jan Szablewski przedstawiciel gminnych władz strażackich, Krzysztof Sitkowski sołtys wsi, prezes OSP Łobdowo, komendant gminny OSP Sławomir Szmytkowski.

Stawiła się komisja sędziowska złożona z sędziów wojewódzkich, w tym także druhen i druhów z naszej okolicy.

zawłob 12

Od lewej; Stanisław Supernak, Natalia Pitan, Arkadiusz Kruk, Jędrzej Kroll, Klaudia Kowalczyk, Sara Kapuścińska, Monika Klugiewicz, Agnieszka Mieczkowska (sekretarz komisji).

 

Sędzią głównym był Roman Schalau. Szefem komisji przygotowującej organizacje zawodów był Zbigniew Korcz. Natomiast Stanisław Supernak jest powiatowym instruktorem CTIF, optującym za rozwojem tej dyscypliny strażackiego sportu.

zawłob 18

Organizacyjnie wokól zawodów pracowali druhowie; Monika Klugiewicz, Agnieszka Mieczkowska, Zbigniew Korcz, Damian Oliwa,  Dariusz Stachulak, opiekunowie MDP, sędziowie, gospodarze.

Za pracę około zawodów podziękował pamiątkowymi medalami prezes Herbowski.

zawłob 10

Strażacka młodzież przygotowując się do zawodów musiała należycie przygotować się zgodnie z wymagającym regulaminem CTIF, który przewiduje dwie konkurencje; ćwiczenie bojowe i sztafetę. W trakcie zawodów występują również elementy musztry strażackiej, co w wykonaniu wielu zawodników udało się znakomicie.

Ćwiczenia bojowe składały się z grubsza między innymi z elementów: start – rozwijanie linii – skok przez płotek – przejście tunelem – przebiegnięcie po ławeczce – podanie wody z hydronetek – ułożenie sprzętu na stojaku – zawiązanie węzłów – meta.

Niżej elementy ‘bojówki’.

zawłob 11

Sztafeta; dziewięciu zawodników wykonać musiało bieg sztafetowy z pokonaniem kilka przeszkód: drabiny, płotka, przeniesienia hydronetki…

zawłob 16

Po zakończonych zawodach była chwila na odpoczynek i na posiłek przygotowaną przez strażaków z Łobdowa – druhów: Krzysztofa Sitkowskiego i grillującego kiełbaski Longina Szmytkowskiego. Druhom z Łobdowa za serdeczne przyjęcie – równie Serdeczne Podziękowanie prosili złożyć wdzięczni uczestnicy zawodów!

zawłob 13

Przyszedł też czas na klasyfikację i podsumowanie przebiegów zawodów. Uczynili to prezes Jarosław Herbowski i główny sędzia zawodów Roman Schalau.

W ogólnej klasyfikacji ułożyło się to następująco:

I m-ce MDP Niedźwiedź,

II m-ce MDP Wąbrzeźno,

III m-ce MDP Kurkocin,

IV m-ce MDP Orzechowo,

V m-ce MDP Ryńsk,

VI m-ce Dębowa Łąka.

Puchary, dyplomy i nagrody ufundowane przez PSP Wąbrzeźno, wójta gminy Dębowa Łąka wręczyli;

zawłob 14

Bryg. Andrzej Kujaczyński, Roman Schalau i Jarosław Herbowski.

Zrobiliśmy na „wieczną rzeczy pamiątkę” zbiorowe zdjęcie wszystkich uczestników tych bardzo sprawnie zorganizowanych zawodów.

zawłob 17

Kibicujący, zaprzyjaźnieni ...

zawłob 19

Jan Szablewski,(Sławomir Szmytkowski),  wnuczka i żona Jana Szablewskiego. Obok bryg. Andrzej Kujaczyński i Stanisław Macikowski prezes gminny OSP.

zawłob 20

     Dariusz Stachulak, Autor, Stanisław Szarowski.

Kategoria: /