Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie

Aktualności

Zebranie OSP w Nowej Wsi Królewskiej. '2020'

Janusz Marcinkowski

Zebranie sprawozdawcze OSP Nowa Wieś Królewska.

 Opracowanie Janusz Marcinkowski.

 Zebranie odbyło się w dniu 7 lutego 2020 roku na jedynej w gminie Płużnica świetlicy wiejskiej zarządzanej całkowicie przez strażaków od 1979 roku, kiedy to w bardzo lichym stanie została ona przejęta przez gminę Płużnica z rąk rodziny Zielińskich. Na dzisiejszym zebraniu znajdowało się jeszcze kilka osób z tej grupy, która po objęciu „opieki” nad salą doprowadzili ją do dzisiejszego stanu. Są to: Zygmunt Jędrzejewski, Marian Jankowski, Edward Kruk i Roman Sądowski. Niemal co roku strażacy z Nowej Wsi przeprowadzali tu remonty, modernizacje, aż do tej postaci, gdzie może ona powodzeniem konkurować o miano najlepszej w gminie Płużnica.

zebnwk 3

Przypomnieliśmy sobie jeszcze jedną rocznicę i okazję do wspomnień. Otóż druhowi Marianowi Jankowskiemu Edward Kruk prezes OSP i Marcin Skonieczka wójt gminy wręczyli statuetkę z okazji 50 lecia strażackiej służby i zakończenia jego działalności w Jednostce Operacyjno Technicznej. Przez kilka dziesięcioleci brał w jej ramach udział w bojowych akcjach tej zasłużonej jednostki OSP. Składamy Druhowi Marianowi podziękowania za tą służbę, licząc, iż dalej będzie zaglądał do remizy OSP służąc swoją pomocą.

Podziękowania Życzenia, Gratulacje dla Mariana Jankowskiego!

zebnwk 1

 Prezydium zebrania

zebnwk 2

Andrzej Kujaczyński komendant gminny OSP, Marcin Skonieczka wójt gminy, Edward Kruk prezes miejscowej OSP i zarządu gminnego, Jarosław Tylmanowski w-ce prezes powiatowy OSP i Michał Welz skarbnik OSP. Zarząd powiatowy OSP reprezentował piszący tą notatkę.

 Grupa nowowiejskich strażaków.

zebnwk 5

Od lewej; Marian Jankowski, Marian Chmiel, Szymon i Leszek Ozorowscy, Jan Ziółkowski.

Odnotujmy panie obecne na zebraniu, Od lewej: pani sołtys Gabriela Przytarska i Agnieszka Rygielska skarbnik gminy Książki i członkini zarządu OSP Nowa Wieś Królewska bez której liczenia nie byłoby paru strażackich projektów, między innymi obozu dla młodzieży strażackiej w Orłowie.

zebnwk 4

Zebranie prowadził Jarosław Tylmanowski, natomiast sprawozdawali Edward Kruk i Michał Welz. Wśród wymienienia … akcji ratowniczo-pożarniczych w jakich strażacy brali udział dowiadujemy się o bogatej działalności w 2019 roku. Przedstawiamy kilka dla zobrazowania ich wysiłku w strażackiej służbie.

Były to między innymi:

- współorganizacja gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej i wyjazd na powiatowy turniej do Niedźwiedzia.

- zabezpieczenie trasu majowego wyścigu kolarskiego przeprowadzanego na trasie Płużnica-Lisewo.

- obchody „Dnia Strażaka” w Nowej Wsi Królewskiej,

- organizacja gminnych zawodów sportowo-pożarniczych na stadionie w Nowej Wsi Królewskiej.

- organizacja dwutygodniowego obozu wypoczynkowo-szkoleniowego w Orłowie.

- obchody 100 lecia odzyskania Niepodleglości w Nowej Wsi Królewskiej.

Ponadto zarząd OSP wykorzystywał wszystkie możliwości dotacji dla zakupu wyposażenia, urządzeń wzbogacających zasoby remizy OSP.

          Goście występujący w trakcie zebrania złożyli Podziękowania nowowiejskim strażakom za ich „wytrwałą, sprawną i skuteczną Służbę”.

Kategoria: /