Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/zpzosp/domains/zpzosp.098.pl/public_html/templates/untitled/functions.php on line 201

Aktualności

Zebrania OSP w gminie Płużnica.

Janusz Marcinkowski

Zebrania sprawozdawczo-wyborcze gm. Płużnica ‘2021’.

 Opracowanie Janusz Marcinkowski.

-------------------------------------------------------

 OSP Płużnica.

          Płużnica jest jedną z trzech jednostek strażackich gminy Płużnicy, która posiada Jednostkę Operacyjno Techniczną włączoną do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. W każdym roku strażacy uczestniczą w kilkudziesięciu akcjach na terenie gminy Płużnica i powiatu wąbrzeskiego. Obecnie w czasach pandemii jest to najważniejszy obowiązek. Wiele innych tradycyjnie organizowanych wydarzeń strażackich zostało zawieszonych w okresie ostatnich dwu lat – nie organizuje się zawodów, turniejów, konkursów…na rzecz zapobiegania Covidowi ‘19’ strażacy z Płużnicy dokonywali dezynfekcji boisk, placów zabaw.

2021 6 18 zebr gm Płuzn 2

Zebranie sprawozdawcze odbyło się w dniu 18 czerwca, przy dobrej ponad 60 % obecności strażackiego stanu osobowego. Dokonano wyboru władz, delegatów na zjazd gminny OSP i do zarządu gminnego OSP.

OSP Kotnowo.

          Strażacy z Kotnowa zebrali się w dniu 24 czerwca 2021 roku, aby podsumować rok 2020, oraz działania strażaków w mijającej kadencji lat 2016-2021. Pomijając okres ostatnich dwu lat trwania stanu zawieszenia większości strażackich działań ze względu na epidemię, strażacy pozytywnie oceniają wysiłek organizacyjny i bezpośredni udział druhów z życiu wsi i gminy Płużnica w całym okresie 5 letniej kadencji. Strażacy z Kotnowa oczekują na ukończenie przebudowy świetlicy i remizy OSP, który to obiekt był w latach 50 tych budowany w dużej mierze przez strażaków. Trzeba będzie na nowo urządzić remizę, zadbać o jej podstawowe wyposażenie i dalej prowadzić naszą strażacką działalność.

          Kotnowscy strażacy w trakcie zebrania.

2021 6 18 zebr gm Płuzn 1

OSP Działowo.

          W dniu 25 czerwca strażacy z Działowa zebrali się na wiejskim placu – nie tylko powodu pandemii, ale również dlatego, że gmina Płużnica podjęła przebudowę świetlicy wiejskiej, gdzie znajduje się również siedziba ich OSP. Na zebraniu dyskutowano o kwestiach udziału strażaków w gminnym planie wydarzeń, pod warunkiem że znowu będziemy mogli je organizować. Zarząd OSP chce przystąpić do sięgania do wspomagania finansowego, aby dopracować się podstawowego wyposażenia strażackiego, w tym także mundurów. Zarządem OSP w dalszym ciągu będą kierować: prezes Paweł Łazarski i naczelnik Zbigniew Majewski.

2021 6 18 zebr gm Płuzn 3

Kategoria: /