Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/zpzosp/domains/zpzosp.098.pl/public_html/templates/untitled/functions.php on line 201

Aktualności

Zebranie OSP Ludowice '2021'

Janusz Marcinkowski

Zebranie w OSP Ludowice.

          Wczoraj, czyli w dniu 10 lipca 2021 roku odbyło się ostatnie zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP na terenie gminy Ryńsk. Strażacy z OSP Ludowice zebrali się z wzorową frekwencją, która wyniosła 85 %. W zebraniu brał udział Władysław Łukasik – wójt gminy i prezes gminny OSP, Joanna Kozłowska pracownik ds/ OSP gminy Ryńsk i Autor – sekretarz zarządu powiatowego OSP.

2021 7 10 zebr OSP ludowice 4

    W zebraniu brał udział Zygmunt Baran prezes OSP, który od pewnego czasu ze względu na stan zdrowia mniej uczestniczył w życiu OSP.. Wyprzedzając tok zebrania przypominam, iż Nasz Druh-Przyjaciel funkcję prezesa OSP w Ludowicach pełnił od 16 lat. Wcześnie szefował w OSP Sitno. Pełnił również funkcję prezesa gminnego OSP gminy Wąbrzeźno/Ryńsk. Zygmunt był wśród założycieli w 1998 roku Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wąbrzeźnie, a dzisiaj jest honorowym członkiem tego gremium. Znany jest także ze swej kronikarskiej pasji. Za swoją, bezinteresowną służbę strażacką został odznaczony najwyższym strażackim odznaczeniem – Złotym Znakiem Związku. Na dzisiejszym zebraniu zrezygnował z pełnienia dalej tej funkcji, chociaż strażakiem OSP Ludowice nadal nie przestaje być. Zygmunt w bardzo serdecznych słowach podziękował wszystkim współpracującym z nim partnerom, strażakom za wiele lat pięknej służby, w czasie której zmieniła sie wieś, wypiękniała remiza i świetlica, dokupiono wyposażenie- sprzęt strażacki, zorganizowano wiele wydarzeń strażackich i brano udział w działaniach samorządu wsi, Koła Gospodyń Wiejskich itp. Były też podziękowania dla Zygmunta za jego służbę ...

Zygmuntowi Życzymy Zdrowia i pełnego powrotu do naszej służby!

2021 7 10 zebr OSP ludowice 3

Zebranie toczyło się w normalnym trybie zebrań sprawozdawczo-wyborczym, gdzie po rozliczeniu się z poprzedniego roku zarząd otrzymał absolutorium i dokonano wyboru nowego zarządu OSP, komisji rewizyjnej, delegatów na zjazd gminny OSP, oraz przedstawiciela tej OSP do zarządu gminnego OSP, którym został Czesław Sudziński. Nowym prezesem zarządu OSP wybrano  Zbigniewa Grzegorczyka, a na funkcje naczelnika OSP Michała Bielickiego. Nowym władzom OSP gratulujemy i życzymy wtrwałości w realizacji tych ważnych - strażackich zadań. 

Strażakom i ustępującemu zarządowi podziękowali za służbę w ostatnim roku i w minionej kadencji 2016-2021: Władysław Łukasik i Autor.

2021 7 10 zebr OSP ludowice 1

 Niżej obrazy z zebrania: Michał Bielicki prowadzący obrady, Władysław Łukasik, Joanna Kozłowska i pani sołtys Danuta Szcząchor.

Screen Shot 07 11 21 at 08.10 AM

Strażacy, uczestnicy zebrania.

Screen Shot 07 11 21 at 08.10 AM 001

Po zebraniu p. Sołtys zaprosiła nas na poczęstunek w altanie wsi położonej na pięknie zagospodarowanym przez wieś tuż przy świetlicy placu.

Kategoria: /