Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/zpzosp/domains/zpzosp.098.pl/public_html/templates/untitled/functions.php on line 201

Aktualności

VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP

Jarosław Tylmanowski

214139484 4221952531231970 1110649552462083714 n

 

 

  Serdecznie zapraszamy druhny i druhów do udziału w VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP, która odbędzie się w dniach 11 i 12 września 2021 roku na terenie Ośrodka Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach gmina Czorsztyn, woj. Małopolskie

  Na atrakcyjność olimpiady wpływa niespotykany nigdzie w kraju przebieg konkurencji i formuła tych zawodów rozgrywanych na nietypowej jak na zawody strażackie arenie sportowej umiejscowionej w górach z otaczającą ją przepiękną scenerią górską oraz pobliskiego Jeziora Czorsztyńskiego. W zawodach co roku uczestniczy kilkadziesiąt jednostek reprezentujących prawie wszystkie województwa.

  Nie przeprowadzamy wcześniejszych eliminacji, a na zwody może zgłosić się dowolna krajowa jednostka OSP. Startują 5-osobowe drużyny z podziałem na druhów, druhny lub drużyny mieszane . Jednostki OSP mogą zgłosić swoją drużynę do jednego wybranego przez siebie podziału lud od 1-2 drużyn w dowolnie wybranych przez siebie podziałach. Można także zgłosić drużynę lub drużyny częściowo składające się ze strażaków z danej jednostki OSP i strażaków z innych jednostek, również może to być np. reprezentacja miejscowości, Gminy lub powiatu.

  Zawodnicy muszą być pełnoletni, jednak warunkowo opcjonalnie dopuszczamy w każdej drużynie lub w drużynach zgłoszonych przez dane OSP do 2 zawodników, którzy ukończyli 15 lat.

  Na wyznaczonej w górskich terenie trasie od momentu startu do chwili przekroczenia linii mety, drużyny mają w jak najkrótszym czasie do zaliczenia każdego kolejno następujące po sobie przeszkody i zadania. Tradycją i ciekawostką naszych 2 dniowych zawodów jest to, że o zadaniach i ich kolejności zawodnicy dowiadują dopiero w dniu startu.

  Zgłoszenia drużyn przyjmujemy do godz. 20.00 dnia 09.09.2021.

  Kontakt w sprawie zawodów i pobieranie druków rejestracyjnych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kategoria: /