Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie

Aktualności

Wojewódzki zjazd delegatów OSP.

Janusz Marcinkowski

V Zjazd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP.

 Opracowanie Janusz Marcinkowski.

 Po upływie 5 letniej kadencji we wszystkich strukturach w Ochotniczych Strażach Pożarnych, poczynając od OSP, aż po zarząd główny OSP strażacy zdają sprawę z minionej działalności i poddają się ocenie delegatów strażackich. Na zjazdach przyjmowany jest program i zadania na kolejną kadencję. Ten - V zjazd odbył się w dniu 4 czerwca 2022 roku w Świeciu nad Wisłą. 

2022 6 4 V zjazd wojewódzki 5

Delegaci na sali obrad w Świeciu.

2022 6 4 V zjazd wojewódzki 1

Prezydium V wojewódzkiego zjazdu delegatów OSP.

2022 6 4 V zjazd wojewódzki 2

Od lewej: komendant wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kaczmarek, wiceprezes ZOW  OSP Marian Mikołajczyk, prezes ZOW OSP Zdzisław Dąbrowski, wiceprezes ZOW OSP Janusz Gerke, prezes ZG OSP Waldemar Pawlak, starosta świecki Barbara Studzińska i wiceprezes OW Zbigniew Sosnowski.

Z naszego – wąbrzeskiego powiatu na zjazd wojewódzki wybrani w 2021 roku zostali i uczestniczyli w nim druhowie:

Jarosław Herbowski – prezes powiatowy OSP,

Danuta Nowacka – prezeska gminna OSP Dębowej Łąki,

Edward Kruk – prezes gminny OSP Płużnica.

2022 6 4 V zjazd wojewódzki 4

 Delegaci w czasie obrad V Zjazdu.

 Wyróżnieni i odznaczeni strażacy powiatu wąbrzeskiego.

Brązowa Odznaka Zasługi dla Ochrony Przeciwpożarowej dla Piotra Błażejewskiego z Książek.

2022 6 4 V zjazd wojewódzki 9

Złoty Znak Związku OSP dla naszego prezesa Jarosława Herbowskiego. Wręczenia Znaku – najwyższego strażackiego odznaczenia dokonał Waldemar Pawlak – prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP. Druh Jarosław został również uhonorowany – Medalem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego za szczególny wkład w rozwój Ochotniczych Straży Pożarnych w regionie. Odznaczenia i wyróżnienia Gratulujemy!

.2022 6 4 V zjazd wojewódzki 7

Wąbrzeźnianin wojewódzkim prezesem OSP.

Po raz drugi w historii naszego powiatu  Prezesem Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Toruniu został wąbrzeski strażak – druh Jarosław Herbowski. Przypomnę, iż pierwszym pełniącym tą funkcję był Zygmunt Kalkstein w latach wąbrzeski starosta w latach 1933-1939 – zamordowany przez Niemców w 1939 roku w Nielubiu pod Wąbrzeźnem. Niżej Jarosław Herbowski V zjeździe. organizacji wojewódzkiej OSP w trakcie podziękowania za wybór na Prezesa ZOW ZOSP RP.

Screen Shot 06 06 22 at 08.06 PM

Jarosław Herbowski – nasz Prezes powiatowy OSP został wybrany został w głosowaniu tajnym w dniu 4 czerwca 2022 roku na V zjeździe delegatów strażackich przez nowo wybrany Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP na funkcję Prezesa tego zarządu.

Odstąpię od zasady nie wyrażania swoich osobistych odczuć na łamach naszej strażackiej strony i piszę tak: nasz Przyjaciel Jarek Herbowski po wielokroć zapracował sobie na to wyjątkowe wyniesienie na drodze strażackiej służby. Pamiętajmy, iż mimo pełnienia kilku funkcji strażackich jest nadal i jak zadeklarował będzie członkiem Jednostki Operacyjno-Technicznej w OSP Wąbrzeźno – biorąc jako jej naczelnik bezpośrednią odpowiedzialność i osobisty udział w prowadzonych akcjach ratowniczo-gaśniczych jednsostki.  Będąc od roku na emeryturze nadal codziennie pracuje w naszej ochotniczej służbie kierując strażackim powiatem. Nie jest takie łatwe, zważywszy że codziennie trzeba zaglądać do naszego gospodarstwa. Zastanawiam się czy to dla nas dobrze – a co będzie jak Go nam zabiorą do Województwa!  Mimo to faktem jest, iż odczuwamy wielką satysfakcję z Jego wyboru! Wiemy też, iż ma skrystalizowane poglądy jak powinna toczyć się nasza strażacka praca.

Życzymy Druhowi Jarkowi, aby pełnił tą odpowiedzialną i absorbującą funkcję z pożytkiem dla strażackiej służby. Nam wszystkim, którzy z Nim współpracują będzie towarzyszyć świadomość (i chęć) potrzeby wspomagania Go w tej robocie.

Gratulujemy Druhowi Prezesowi i Życzymy znalezienia wielu dobrych rozwiązań dla strażactwa województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 Dorzucam jeszcze zdjęcie Danuty Nowackiej, na którym Waldemar Pawlak poprosił o fotkę z Edwardem Krukiem - a może było odwronie - kto to wie!

Screen Shot 06 04 22 at 08.42 PM

Kategoria: /