Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/zpzosp/domains/zpzosp.098.pl/public_html/templates/untitled/functions.php on line 201

Pożar Stolarni w Wąbrzeźnie

Jarosław Tylmanowski

 

20190215 143151 001

Materiał opracowany na podstawie dokumentacji otrzymanej od bryg. Andrzeja Kujaczyńskiego z PSP w Wąbrzeźnie

            W dniu 15 lutego br. na terenie miasta Wąbrzeźno doszło do groźnego pożaru stalarni.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar w kotłowni przyległej do zakładu stolarskiego.Występowało silne zadymienie przed budynkiem, które utrudniało ruch drogowy na DW 534. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono że pali się wewnątrz budynku. Pożar znajdował się już w fazie rozwiniętej. Przybyłe siły i środki były nie wystarczające i nie pozwalały na lokalizację pożaru. Zadysponowano kolejne zastępy. Działania zastępu GCBA JRG i GCBA OSP Wąbrzeźno zmierzały do obrony pobliskich dwóch budynków mieszkalnych oraz podawaniu prądów gaśniczych mających opóźnić rozwój pożaru. W miarę docierania kolejnych zastępów wprowadzano prądy gaśnicze w natarciu do wnętrza stolarni. Ewakuowano 37 butli z gazem propan-butan znajdujących się w pobliżu ogarniętego pożarem budynku. Brak stref pożarowych sprzyjał szybkiemu przemieszczaniu pożaru pomiędzy pomieszczeniami. Przybywające do akcji siły i środki sukcesywnie wprowadzano do działań, co skutkowało podaniem 8 prądów gaśniczych. Utrudnieniem w prowadzeniu działań było duże nagromadzenie drewna w hali głównej stolarni oraz na piętrze nad częścią socjalną. Wycięcie otworów w dachu wykonanym z blachy falistej oraz użycie wentylatorów doprowadziło do możliwości podania prądów gaśniczych wewnątrz budynku, co doprowadziło do lokalizacji pożaru. W dalszej części działań dogaszano palące się drewno, które następnie usunięto na zewnątrz.

20190215 141931 001

 W akcji uczestniczyło 8 pojazdów JRG , 9 Pojazdów OSP KSRG, i 1 pojazd OSP. Łącznie w działaniach brało udział 60 strazaków.

20190215 125740 001

Attachments:
Download this file (Zdjęcia pożar stolarni.pdf)Zdjęcia pożar stolarni.pdf[ ]335 kB
Kategoria: /