Co to jest dym, przepompowywanie, co oznacza X i jakie są stopnie w korpusie podoficerskim PSP – to jedne z łatwiejszych pytań, na które musieli odpowiedzieć uczestnicy turnieju wiedzy pożarniczej.

 

Miasto 11

30 marca w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie odbyły się eliminacje miejskie do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej – jak zwykle –podzielony był na dwa etapy – pisemny i ustny, z tym że do tego drugiego podeszły osoby, które najlepiej napisały testy. Uczestnicy konkursu, aby przechodzić kolejne etapy, muszą wykazać się szeroką wiedzą m.in. z historii pożarnictwa, struktur PSP i OSP, przepisów i zasad przeciwpożarowych czy też z zasad udzielania pierwszej pomocy.

W eliminacjach miejskich wzięło udział 12 uczniów wąbrzeskich szkół podstawowych, Gimnazjum nr 1 oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Miasto 22

 

Najlepszymi uczestnikami turnieju byli:

- w grupie szkół podstawowych: Agnieszka Retz z SP nr 2 (1. miejsce), Miłosz Michałowski z SP nr 3, (2. miejsce) oraz Bartosz Zieliński z SP 3 (3 miejsce);

- w grupie gimnazjalistów Maciej Kamiński i tuż za nim kolejno Szymon Buczkowski i Jakub Ratajczak. Wszyscy z Gimnazjum nr 1;

- w grupie szkół ponadgimnazjalnych: Mateusz Korczyński z Zespołu Szkół Zawodowych (1. miejsce), Miłosz Piórkowski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących(2. miejsce) i Miłosz Juda z Zespołu Szkół Zawodowych (3.miejsce).

Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca w poszczególnych grupach reprezentować będą Wąbrzeźno w finale powiatowym, który odbędzie się 7 kwietnia w Jarantowicach.

Miasto 3

Wszystkich uczestników eliminacji obdarowano upominkami, dyplomami i nagrodami. Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Wąbrzeźnie.

Miasto 4

Materiał pochodzi ze strony  http://www.wabrzezno.com