Zarząd Oddziału gminnego Związku OSP RP w Książkach dnia 31 marca 2017 r. zorganizował w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach finał szczebla gminnego  XL edycję Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: Мłodzież zapobiega pożarom.  Jury w składzie: Leszek Talarek – Wiceprezes ZOG ZOSP RP, Eugeniusz Bala – Przewodniczący Gminnej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP, Grzegorz Komorowski – Komendant Gminny ZOSP RP  przeegzaminowała uczestnik konkursu z wiedzy pożarniczej. Turniej swoją obecnością zaszczycił Wójt Gminy Książki Jerzy Dutkiewicz.

            Młodzież rywalizowała w dwóch grupach wiekowych ( I grupa szkoła podstawowa  ,  II  grupa gimnazjum).  Po testach pisemnych składających się z 40 pytań do ścisłego finału zakwalifikowano niżej wymienione osoby, które odpowiadały na pytania ustne zadawane przez jury. W wyniku rozgrywki ustnej kolejność końcowa miejsc była następująca:

Grupa   I ( szkoła podstawowa )

  1. Michewicz Maciej            -           13,5 pkt.
  2. Ziarnik Wojciech              -           12,0 pkt.
  3. Lipiński Kacper                -           11,0 pkt.
  4. Komorowski Jakub          -              7,0 pkt.
  5. Rojek Bartosz                  -              1,5 pkt.

Grupa   II ( gimnazjum )

1. Fic Wojciech                       -           4,0 pkt.

2. Kamińska Karolina             -           3,0 pkt.

3. Faleński Karol                    -           2,5 pkt.

Finaliści otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i turystycznego  ufundowanego przez Wójta Gminy.

            . Najlepsi w poszczególnych grupach Maciej Michewicz, Wojciech Ziarnik, Wojciech Fic oraz Karolina Kamińska będą reprezentować gminę Książki w finale powiatowym, który w tym roku odbędzie się dnia 07 kwietnia 2017 r. w  Jarantowicach Gmina Ryńsk.

 

                                                                                                                                                                            Leszek Talarek

 

DSC 0001

DSC 0007

DSC 0018

 

DSC 0024

DSC 0029

DSC 0041