DOTYCZY: Pomoc dla strażaka – dh Alfreda Kaczmarka / OSP Zawada.

 

Każda jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej ma na swoim koncie jakieś sukcesy – te mniejsze i te większe. Co chwilę czytamy o pozyskanych, nowych samochodach bojowych lub innym sprzęcie za dziesiątki tyś. złotych.

Zamiast chwalić się naszymi, małymi sukcesami, życie zmusiło nas prosić o pomoc i wsparcie dla naszego kolegi, gdyż nigdy nie zostawiamy nikogo bez pomocy.

Alfred Kaczmarek, strażak ochotnik, któremu z racji na ciężką chorobę amputowano nogę. Na domiar złego - powyżej kolana, co bardzo podwyższa koszt zakupu niezbędnej protezy, wycenionej na ponad 54tyś zł!

Na szczęście nie załamał się, ale by funkcjonować potrzebuje protezy. Ma dla kogo żyć: dla żony i czwórki dzieci. Wspiera go cała rodzina i środowisko strażackie. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, iż podobny los: choroba lub wypadek podczas wyjazdu do zdarzenia, może się przytrafić każdemu z nas.

Alfred, od ponad 30 lat niósł bezinteresownie pomoc potrzebującym jako strażak i kierowca wozu bojowego. Do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie ma najbliżej, więc zawsze na wezwanie syreny stawiał się pierwszy. Jego ogromne doświadczenie, szczególnie gdy pełnił funkcję dowódcy podczas akcji ratowniczych, pozwoliło szybko i skutecznie pomóc niejednej osobie. W roku 2014 został odznaczony przez Zarząd Wojewódzki OSP RP Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

„…UROCZYŚCIE ŚLUBUJĘ być ofiarnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia.. „ - to fragment ślubowania, które wypowiedział trzydzieści lat temu i które spełniał podczas każdego wyjazdu.

Zważywszy na ogromy dramat dh Alfreda, który go spotkał, ciężką sytuację materialną oraz jego zasługi dla Straży Pożarnej, zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe. Wpłat można dokonywać poprzez serwis internetowy „SIEPOMAGA.PL”:

www.siepomaga.pl/alfred-kaczmarek

 

Prosimy również o rozpropagowanie akcji na swoich strona internetowych/ profilach Facebook’owych.

Alfred nigdy nie odmówił nikomu pomocy - pomóż teraz Ty jemu…

Dziękujemy za pomoc Robert Raszczyk Wiceprezes Zarządu OSP Zawada.