Zarząd Oddziału Powiatowego 
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 
w Wąbrzeźnie

OSP Łobdowo

Zawody MDP w Łobdowie 2013 r.

    Na terenie naszego powiatu , w każdej gminie działają Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze.

3

Są one doskonałą formą kształcenia adeptów Ochotniczej Straży Pożarnej . Członkowie takich drużyn poznają zagadnienia związane ze strażą, dbają o dobrą kondycję oraz mają możliwość wspólnej integracji podczas zawodów i uroczystości  organizowanych przez straż pożarna . Jedną z popularniejszych form doskonalenia kunsztu strażackiego jest start w zawodach pożarniczych. Młodzież uczestnicząca w takich zawodach rywalizuje ze sobą w oparciu o regulamin zawodów CTIF, który obowiązują już od kilku lat i jest dobrze znany młodzieży  strażackiej i ich opiekunom.

7

    Zawody takie odbyły się we wrześniu w naszym powiecie w gminie Dębowa Łąka w miejscowości Łobdowo. W zawodach uczestniczyły 3 drużyny młodzieżowe. Sędzią głównym zawodów był dh Stanisław Supernak.

5

    Zawody rozpoczęły się tradycyjną zbiórką drużyn oraz okolicznościowymi wystąpieniami organizatorów i przybyłych gości. W imieniu organizatorów głos zabrali druhowie - wice prezes ZOPZ OSPRP w Wąbrzeźnie dh Leszek Talarek i członek prezydium ZOPZ OSP RP w Wąbrzeźnie dh  Stanisław Macikowski .

10

   Gościem zawodów był Wójt Gminy Dębowa Łąka pan Stanisław Szarowski, który jako gospodarz terenu życzył wszystkim uczestnikom zawodów osiągniecia jak najlepszych wyników.

4

     Sportowa rywalizacja zakończyła się w następującej kolejności:

I miejsce MDP z OSP Niedźwiedz

II miejsce MDP z OSP Jaworze

III miejsce MDP z OSP Łobdowo

     Organizatorzy dla uczestniczących drużyn  przygotowali puchary i dyplomy.

12

Nie zabrakło również poczęstunku  dla członków MDP  i osób obecnych na zawodach.

 

Swięto strażaków gminy Dębowa Łąka w Łobdowie

Tekst i zdjęcia Beata Sitkowska. Opr. Janusz Marcinkowski.


 

Dnia 4 maja 2013 roku w Łobdowie odbyły się obchody Gminnego Dnia Strażaka, w którym brali udział druhowie ze wszystkich jednostek z terenu gminy Dębowa Łąka oraz przedstawiciele Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Wąbrzeźnie.

                        Poczty sztandarowe i strażaków prowadzi komendant gminny OSP Dębowej Łąki Sławomir Szmytkowski.

 

 Uroczystość rozpoczęła się Mszy Świętą w intencji Druhów Strażaków, której przewodniczył Kapelan OSP gminy Dębowa Łąka ks. Paweł Kubasik. Po uroczystej Mszy Świętej nastąpiło przejście pocztów sztandarowych OSP z terenu gminy na boisko wiejskie.

 

Przybyłych gości powitał prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Dębowej Łące druh Stanisław Macikowski.(na zdjęciu poniżej)

 

Później głos zabrał prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Wąbrzeźnie druh Jarosław Herbowski, który złożył życzenia Druhom z okazji święta patrona strażaków św. Floriana oraz życzył wszystkim zebranym udanej zabawy. Na zakończenie części oficjalnej kilka słów wygłosił Zastępca Komendanta PSP w Wąbrzeźnie druh Ireneusz Wiśniewski.

   Od lewej ; bryg. Ireneusz Wiśniewski, dh. Jarosław Herbowski, Jan Szablewski…

 

          Wszyscy przybyli goście zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek i zabawę, a wieczorem Druhowie mogli wraz z mieszkańcami wsi miło spędzić czas przy ognisku
i muzyce.