Zebranie Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP w Wąbrzeźnie.

 

[Zdjęcia  materiał podesłał Marek Węglerski]

          Zwołano je na dzień 19 listopada 2015 roku w siedzibie OSP Wąbrzeźno. Poświęcone zostało przygotowaniu kampanii sprawozdawczo-wyborczej w Ochotniczych Strażach Pożarnych jaka zgodnie ze statutem odbywa się co pięć lat, bowiem tyle wynosi kadencja strażackich władz. Tak więc Zarządy OSP; Ergisu i miejskiej jednostki czeka praca przygotowawcza, w trakcie której należy zdać sprawę z działań Stowarzyszenia i strażaków z tego okresu. Należy również przygotować plan działań organizacyjnych i zmierzających do dobrej pracy miejskich OSP zawsze gotowych do niesienia pomocy mieszkańców miasta i okolicy. Ze zbudowaniem sprawozdania problemów nie powinno być, bowiem podjęto wiele prac, takich jak chociażby pozyskanie nowej przestronnej remizy OSP, a jednostka znalazła się w wyborowym gronie jednostek należących do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Zebrani przygotowali niezbędne dokumenty,

 podjęli decyzje organizacyjne.

Na zebraniu pracowali członkowie Zarządu Oddziału Miejskiego OSP;

Jarosław Herbowski, Radosław Heger, Ryszard Henryszewski, Janusz Kopczyński, Stefan Pyć, Henryk Radzymiński,  Robert Ratajczak, Roman Ronowski, Marek Węglerski i Jacek Wolski.

Uchwalono podstawowe dokumenty pozwalające organizować zebrania sprawozdawczo-wyborcze.

 Przyjęto harmonogram zebrań w OSP. Odbędą się one w miesiącu lutym 2016 roku.

Po przeprowadzeniu zebrań będzie  czas na przygotowanie Zjazdu Oddziału Miejskiego ZOSP, który zaplanowano na 22 kwiecień 2016 roku na godzinę 16,00 w ‘Domu Strażaka’ w Wąbrzeźnie.