Wąbrzeskie eliminacje OTWP.

Zdjęcia i tekst Anna Borowska.

-----------------------------------------------------

Agnieszka Retz, Rafał Tylmanowski i Piotr Rym byli najlepsi w swoich kategoriach, teraz reprezentować będą Wąbrzeźno w eliminacjach powiatowych do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Wczoraj - 7 marca w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej odbyły się eliminacje miejskie do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do tego etapu zgłosili się reprezentanci Szkół Podstawowych 2 i 3, Gimnazjum nr 1 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Miejski etap – jak zawsze - składał się części pisemnej i ustnej. O ostatecznym wyniku decydowała liczba punktów. Zawodnicy rywalizowali w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Ich wiedzę oceniało jury: Janusz Kopczyński, Roman Ronowski, Stefan Pyć i Henryk Radzimiński.

Uczestnicy turnieju…

 

Młodzież miała okazję zapoznania się z wyposażeniem remizy OSP Wąbrzeźno. Po remizie oprowadza naczelnik OSP Wąbrzeźno Jarosław Herbowski.

 

  

Piotr Rym i ‘wysoka komisja’…

 

Od lewej członkowie Komisji; Roman Ronowski, Janusz Kopczyński, Henryk Radzymiński i Stefan Pyć.

 

Zwycięzcami w poszczególnych grupach zostali:

szkoły podstawowe:

Agnieszka Retz z SP2

Maciej Kamiński z SP 3

Adrian Retz z SP 2

 

 

 Janusz Kopczyński i Agnieszka Retz.

 

Gimnazja:

Rafał Tylmanowski, Gimnazjum nr 1

Miłosz Piórkowski, Gimnazjum nr 1

Bachir Nasser, Gimnazjum nr 1

 

 

Janusz Kopczyński i Rafał Tylmanowski

 

Szkoły ponadgimnazjalne:

Piotr Rym, Zespół Szkół Ogólnokształcących

Patrycja Kuziemska, Zespół Szkół Ogólnokształcących

 

 Piotr Rym i Stefan Pyć.

 

Laureaci miejskiego konkursu staną do walki o punkty w etapie powiatowym OTWP, który odbędzie się 8 kwietnia w Płużnicy.

Dla zawodników, którzy wzięli udział w etapie organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe i dyplomy. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Uczniów do zawodów przygotowywali: Katarzyna Wiśniewska – ZSO, Iwona Gorczyńska – Gimnazjum nr 1, Ireneusz Topolewski – SP 2 i Rafał Wartecki – z SP 3.

Strażacy wąbrzescy składają Wszystkim Serdeczne Podziękowania!