Gminny turniej wiedzy pożarniczej w Dębowej Łące.

Według materiałów Katarzyny Wrzesińskiej.

 

Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Dębowej Łące zorganizował finał gminny  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: ‘Młodzież Zapobiega Pożarom’.  Jury w składzie: bryg. Ireneusz Wiśniewski zastępca komendanta PSP, Sławomir Szmytkowski; komendant gminny OSP, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP w Dębowej Łące reprezentowali; Stanisław Macikowski prezes, Jan Szablewski v-ce prezes, Danuta Ozorowska sekretarz i Paweł Polak członek Zarządu.

Młodzież rywalizowała w dwóch grupach wiekowych;

-I grupa szkoła podstawowa  9 osób, 

-II  grupa gimnazjum 5 osób.

 Po testach pisemnych do ścisłego finału zakwalifikowało się 8 osób, które odpowiadały na pytania ustne zadawane przez jury. W wyniku rozgrywki ustnej kolejność końcowa miejsc była następująca:


Grupa   I ( szkoła podstawowa )
1.      Julita Zabłocka; SP Wielkie Radowiska
2.      Marzena Jamróz; SP Wielkie Radowiska
3.      Jakub Stachulak; SP Łobdowo
4.      Dominik Skierkowski; Zespół Szkół Dębowa Łąka
5.      Jan Kiedrowski; SP Łobdowo
Grupa   II ( gimnazjum )
1.      Weronika Kurasiewicz; Zespół Szkół Dębowa Łąka
2.      Wiktoria Kurasiewicz; Zespół Szkół Dębowa Łąka
3.      Paulina Dąbrowska; Zespół Szkół Dębowa Łąka

Finaliści otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe w postaci sprzętu turystycznego, apteczek pierwszej pomocy,  ufundowane  przez ZG ZOSP RP w Dębowej Łące.

Najlepsi w poszczególnych grupach Julita Zabłocka, Marzena Jamróz, Weronika Kurasiewicz, Wiktoria Kurasiewicz będą reprezentować gminę Dębowa Łąka w finale powiatowym.

 

Fotograficzna kronika turnieju;

1. Uczniowie gimnazjum; Weronika Kurasiewicz, Wiktoria Kurasiewicz, Paulina Dąbrówka.

 

 2. Uczniowie szkół podstawowych;

[Młodych przyjaciół proszę o podanie  Waszych imion i nazwisk na fotkach 1 i 2  .. od lewej; na adres 'Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.']

 

 Wysoka komisja w składzie; Stanisław Macikowski, bryg. Ireneusz Wiśniewski, Jan Szablewski, Sławomir Szmytkowski i Danuta Ozorowska.

 

 

 

 Uczestnicy turnieju...