Wyścig kolarski Płużnica-Lisewo.

 

Opracowanie Janusz Marcinkowski.

-----------------------------------------------

Płużniccy strażacy po raz kolejny  w diun 2 maja 2016 roku stanęli do służby na skrzyżowaniach i drogach gminy Płużnica pilnując bezpieczeństwa przejazdu kolarzy w dwóch grupach; naszych polskich dzieci i trochę starszej międzynarodowej młodzieży-zawodowców. Kolarze tradycyjnie ścigali się po kilka razy na trasie; Płużnica-Lisewo-Malankowo-Dąbrówka-Kotnowo-Płużnica. Na pokonanie tej ok. 30 km trasy wystarczyło im ponad pół godziny czasu. Szybkie tempo, liczny peleton na naszych wąskich i ‘niedoskonałych’ drogach wymagał ze strony kolarzy nie lada wysiłku i umiejętności.

Wyścig wspierały organizacyjnie gmina Płużnica i gmina Lisewo.

Dla ilustracji daje kilka zdjęć…

 

Miejsce startu w centrum wsi Płużnica.

 

 

 Organizację imprezy wspomagali strażacy i władza gmin…

 

 Strażacka obstawa wyścigu kolarskiego.

 

Błędowo; Marek Łęgowski, Mateusz Geppus, Marcin Geppus, Jacek Simson, Radosław Błażejewski, Jarosław Dąbrowski. Strażacy zabezpieczali odcinek Dąbrówka-Malankowo.

Uciąż; Ryszard Krystoszek, Cezary Borowski i Aleksander Piątek. Postawiono ich na straży skrzyżowań w Kotnowie i Józefkowie.

Czaple; Andrzej Kujaczyński, Marian Sądowski, Marian Ingram, Henryk Kowalik, Sławomir Magiera, Jerzy Wąż, Szymon Kozłowski. Zabezpieczali skrzyżowania dróg w Płużnicy.

Nowa Wieś Król.; Edward Kruk. Arkadiusz Kruk,… Kupiec, Paweł Górski, Mariusz Paweł, Łukasz Makuch.

Ostrowo; strażacy zabezpieczali główne skrzyżowanie w Płużnicy; Grzegorz Sokół i Marcin i Tomasz Pyżewscy.

Płużnica; Marek Liszaj, Ryszard Stafiej, Kacper Stafiej, Janusz Szczepanik, Karol Kaźmierczak, Adrian Afeldt, Artur Pitan. Miejsce działania; Płużnica.

Wieldządz; Zbigniew Curlej, Mirosław Sosnowski, Marian Kępski, Jakub Simson. Strażacy rozstawieni byli w Płużnicy i  skrzyżowanie Bielawy.

          Ponieważ od organizatorów nie otrzymałem porządnej informacji, gdzie kto pracował proszę Druhów strażaków o wniesienie poprawek.

 

Strażacy z Wieldządza i Czapel na skrzyżowaniu w centrum wsi…

 

Strażacy z Ostrowa na głównym skrzyżowaniu w Płużnicy… jeden z kolarzy pomylił kierunki i zamiast na Lisewo pojechał na Orłowo..!

 

 

 

Mimo dobrej pogody, pp. Chmielewscy jako nieliczni ratowali honor wsi kibicując kolarzom!

 

 

Samochody z ekip… było ich kilkadziesiąt!

 

Bohaterowie wyścigu;

Młodsi...

 

 

Starsi…