Zebranie OSP Bielawy 2017 r.

--------------------------------------------

 

Walne zebranie sprawozdawcze OSP odbyło się 19 stycznia 2017 roku na sali świetlicy wiejskiej. Rozpoczęliśmy obrady o godz. 17.oo. Na stan 15 strażaków na zebraniu stawiło się 11, co daje nam frekwencję w wysokości 73,3 %. Zebranie rozpoczął prezes OSP Stanisław Wyżykowski przekazując prowadzenie obrad sekretarzowi OSP Kazimierzowi Goralowi.

 

Bielawscy strażacy w czasie zebrania…

 

Prezydium zebrania.

 

 Janusz Marcinkowski; przedstawiciel zarządu powiatowego i gminnego OSP, Stanisław  prezes OSP, Kazimierz Goral sekretarz, Ryszard Kurnik naczelnik jednostki.

 

Zebranie przebiegło według formalnego porządku, tj. wysłuchano sprawozdań z pracy strażackiej w 2017 roku, zarząd otrzymał ‘rozgrzeszenie’, czyli absolutorium za pracę w poprzednim roku. Przyjęto zadania i zebrano wnioski do realizacji.

Z głównych kwestii jakie nurtują strażaków należy zapisać;

Ø potrzebę wymiany poszycia dachowego na zabytkowej remizie z 1913 roku oraz zakonserwowanie jej drzwi.

Ø Strażacy wnioskują, aby rozwiązać problem zwisających konarów wiekowego dębu rosnącego nieopodal remizy, który to może zagrażać budynkowi. Do takich prac trzeba użyć specjalistycznego sprzętu.

W sprawozdaniu i dyskusji przypomnieliśmy sobie o wielu zadaniach w poprzednim roku, w których realizacji uczestniczyli strażacy z Bielaw.