Nasi strażacy dla WOŚP.

          Strażacy powiatu wąbrzeskiego niezależnie od tego, kto tego potrzebuje, znajdą sposób na  skuteczną pomoc; bowiem niesienie pomocy mieści się w naszym strażackim etosie. Tak więc, również i w tą niedzielę 15 stycznia strażacy w różnych formach wspomagali zbiórkę  na dzieło ‘Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy’. Było tak między innymi  w gminie Dębowa Łąka w OSP Łobdowo, do której nowym samochodem strażackim zawitali druhowie z Dębowej dając pokaz swej sprawności i możliwości tego nowoczesnego sprzętu. Była też okazja do promowania zbiórki, która generalnie w naszym powiecie wypadła lepiej iż zwykle!

Udział wąbrzeskich strażaków w 25 Finale WOŚP

15 stycznia 2017 r. odbył się Jubileuszowy XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny w całym kraju i  za granicami zbieraliśmy „Na zakup urządzeń medycznych dla ratowania życia i zdrowia dzieci oraz oddziałów ogólnopediatrycznych  dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”. Jak co roku w akcję włączyli się chętnie druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie. Oprócz indywidualnych wpłat do puszek strażacy czuwali nad zabezpieczeń wielu imprez towarzyszących.

W godzinach  przedpołudniowych na jeziorze Zamkowym wykonali wycinkę tafli lodu w kształcie serca na pokazy grupy wąbrzeskich „morsów”. Byli to druhowie na zdjęciu: Ryszard Henryszewski, Mariusz Barszczewski, Piotr Brachowski, Michał Labudda i Marcin Mazurkiewicz.

 Była fajna zabawa i dużo emocji. Siema !

Strażacy wąbrzescy pogodzili ćwiczenie swej sprawności z  pięknie pomyślaną promocją mobilizacji pomocy i życzliwości …dając; ‘Serca za Serce’.

Nasze wąbrzeskie ‘morsy’ dały przy tej okazji pokaz swej determinacji

w budowaniu swego zdrowia!