Szanowni Strażacy!

 

     W związku z toczącą się dyskusją o nowym systemie dotacji pieniędzy  z budżetu państwa dla Ochotniczych Straży Pożarnych wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji wystosował w tej sprawie list. Poniżej  zamieszczany jego treść. Każdy nasz czytelnik może się z nim zapoznać.

 

 

                                                                        Redakcja

 

 

List Sekretarza Stanu w MSWiA Pana Jarosława Zielińskiego  

Szanowni Państwo, 
w ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawiały się wypowiedzi sugerujące, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji odbiera pieniądze Ochotniczym Strażom Pożarnym, nie kupuje nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych czy też odmawia strażakom ochotnikom prawa do noszenia munduru.

Tymczasem jest wręcz przeciwnie. Zarówno w 2016 roku, jak i w 2017 roku zwiększyliśmy kwoty dotacji dla Ochotniczych Straży Pożarnych. W tym roku na dotacje dla OSP przeznaczymy 124 mln zł. Zapewniam wszystkich strażaków ochotników, że podobnie jak w ubiegłym roku środki te zostaną wydane na realne potrzeby OSP. 
W załączeniu pozwalam sobie przesłać treść mojego wystąpienia w tej sprawie prosząc jednocześnie o lekturę i zainteresowanie nim innych osób.

 

Z wyrazami szacunku 
Jarosław Zieliński 
Poseł Rzeczypospolitej Polskiej 
Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji

 

 

Aby zapoznać się z całą treścią listu kliknij na plik pdf zamieszczony niżej

 

Attachments:
Download this file (LIST.pdf)LIST.pdf[ ]270 kB