90 lat OSP Pływaczewo ‘2017’

Opracowanie Janusz Marcinkowski.

 6 maja 2017 roku strażacy z OSP Pływaczewo obchodzili swoje 90 urodziny. Pomyśleć, iż do 100 letniej rocznicy zostało tylko 10 lat. Życzymy strażakom z Pływaczewa, aby upłynęły one jak najlepiej, aby praca w ich środowisku i okolicy nadal była dobrze postrzegana i potrzebna!

 

Remiza strażacka i świetlica wiejska w Pływaczewie.

 

Strażaków z Pływaczewa i ich gości – delegacje z OSP gminy Ryńsk prowadził dowódca uroczystości druh Konrad Szczyrbicki.

 

Ceremoniał strażacki związany z tym świętem odbył się na placu przed remizą OSP. Uświetniły go Panie z organizacji społecznych i instytucji… : Halina Golba, Genowefa Mazurkiewicz, Jadwiga Mytlewska, Iwona Kriger, Monika Dąbrowska, Grażyna Góralska, Franciszka Siennicka, Ewa Jackowiak.

 

oraz poczty sztandarowe OSP z terenu gminy Ryńsk z Ludowic, Orzechówka, Pływaczewa,  Przydworza, Ryńska i Zielenia.

 

 

Razem ze strażakami szły gminne władze strażackie, gminy Ryńsk: Jacek Nawrocki komendant gminny OSP,

Lidia Czyżak sekretarz gminny OSP i Władysław Łukasik prezes gminny OSP.

W programie uroczystości przewidziano mszę św. w intencji strażaków w kościele parafialnym w Zieleniu, którą odprawił ks. Jurand Paczkowski.

Po mszy strażacy i zaproszeni goście przejechali na plac przy remizie OSP w Pływaczewie. Strażaków i gości powitał prezes jednostki OSP Zenon Zarembski. Uroczystość prowadził Marcin Buchalski. Przedstawienie rysu historycznego OSP powierzono Wojciechowi Góralskiemu.

Strażakom podziękowania za dotychczasowa pracę i życzenia na przyszłość złożyli; Władysław Łukasik wójt gminy i pełniący funkcje zarządu gminnego OSP, Leszek Talarek w-ce prezes zarządu powiatowego OSP oraz st. kpt. pożarnictwa Jarosław Kubasik przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Wąbrzeźnie.

 

Od lewej: Władysław Łukasik, Marcin Bucholski, Zenon Zarembski. Wojciech Góralski.

 

 Od lewej; st. kpt. Jarosław Kubasik, Jacek Nawrocki komendant gminny OSP, Leszek Talarek.

Był też bardzo sympatyczny moment, kiedy seniorka wsi Pływaczewo pani Franciszka Siennicka w asyście swej córki  Ewy Jackowiak  wręczyły prezesowi Zenonowi Zarembskiemu „starą kronikę OSP”, którą mam nadzieję, niebawem wszyscy będziemy mogli czytać! Pani Franciszce Życzymy Wiele lat Słonecznych Dni, choćby po to, aby wspominkami o dawnych dniach przybliżała nam prawdę o tych którzy wcześniej odeszli!

Była również okazja, aby strażakom z Pływaczewa wręczyć piłę spalinowa do drewna, wraz z życzeniem Wójta Gminy, aby wszystkich drzew nie wycięli! St. kpt. Jarosław Kubasik wręczył na ręce przedstawicieli czterech OSP radiotelefony do powiadamiania.

 

 W imienu Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Leszek Talarek w uznaniu zasług wręczył prezesowi OSP pamiątkowy grawerton...