Powiatowy Dzień Strażaka „2017”.

 

Na jednym z posiedzeń Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP ze strony komendanta PSP st. bryg. Sławomira Herbowskiego padła propozycja, aby począwszy od tego roku odnowić-zorganizować wspólnie ze strażakami ochotnikami obchody „Dnia Strażaka”. Propozycja została przyjęta, tym bardziej, że strażackie święto w 2017 roku powiązano by z 40 leciem powołania Zawodowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie oraz 25 leciem powołania Państwowej Straży Pożarnej.

Takie powiatowe święta należałoby kontynuować, i organizować je co roku w innej gminie powiatu. Np. w przyszłym roku mogło odbyć  się w Płużnicy, która planuje obchody 130 lecie istnienia swojej straży pożarnej.

Co do tego roku przyjęto, iż głównym koordynatorem zostanie  komendant PSP, jednocześnie członek zarządu powiatowego OSP druh Sławomir Herbowski.

Zaproszeni na uroczystość skierowano do władz samorządowych w powiecie, do szefów państwowych instytucji, do członków strażackich władz, oraz do poszczególnych zarządów gminnych OSP w powiecie. Na święcie oczekujemy delegatów z Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym poczty sztandarowe, które uświetnią naszą uroczystość. Wszystkim zainteresowanym  przedstawiamy program obchodów w dniu 27 maja 2017 r. w Wąbrzeźnie.